המרכז האוניברסיטאי לנוער

נבחרת ישראל במדעי המחשב

הפעילות בנבחרת מדעי המחשב מאפשרת לתלמידי תיכון חשיפה לאתגרים ברמה בין-לאומית בתחום מדעי המחשב, הקניית כישורי חשיבה ופתרון בעיות מורכבות, היכרות עם שיטות לימוד מגוונות ומתקדמות וייצוג מדינת ישראל באולימפיאדות הבין-לאומיות המתקיימות בכל שנה במדינה אחרת. התוכנית מתקיימת באוניברסיטת בר־­אילן ומיועדת לתלמידים מחוננים ומצטיינים בכיתות י'-י"ב, האוהבים מדע ומתמטיקה ומעוניינים להתמקד בתחום מדעי המחשב .פעילות הנבחרת כוללת מחנות אימון רב-יומיים, ימי עיון וימי אימון, משימות שבועיות ופעילות חברתית. צוות הפעלת הנבחרת הינו צוות מסור, מקצועי ומיומן, וכולל: מנהל אקדמי, מאמן ראשי ומאמנים נוספים, ומרכזת מנהלית-פדגוגית.

פרויקט נבחרות ישראל במדעים מופעל על ידי מרכז מדעני העתיד במסגרת מיזמים משותפים עם משרד החינוך – האגף למצויינות בחינוך הטכנולוגי.

מיונים לנבחרת הבוגרת במדעי המחשב

מטרות הנבחרת:
לכנס ביחד את טובי הכישרונות הצעירים מכל הארץ לתחרות בינלאומית ברמה הגבוהה ביותר ולחוויה תרבותית
השתייכות לקהילה עולמית של מתחרים צעירים במדעי המחשב
לעורר עניין ואתגר במדעי המחשב
לפתח יכולת ניתוח בעיות מורכבות במדעי המחשב ומציאת פתרון יצירתי

מידע נוסף על הנבחרת וחומרי למידה לקראת מבחן המיון אפשר למצוא כאן >>>

איך מתקבלים?
מבחני המיון כוללים שלושה שלבים, שלב ראשון במיונים יתקיים בבתי הספר.

שלב א'- מועד ראשון
יום שלישי, כ' בחשוון תשפ"ב, 26 באוקטובר 2021

שלב א'- מועד שני
יום שלישי, ה' בכסלו תשפ"ב, 9 בנובמבר2021

פעילות הנבחרת כוללת: מחנות אימון רב יומיים (כוללים לינה) | ימי עיון | אימון שבועי | פעילות חברתית

חושבים שאתם מתאימים?

היכנסו לאתר ובחנו את עצמכם: https://edu.gov.il/tech/Science-Olympic/Computers/Pages/computers.aspx
לפרטים: info.ioi@biu.ac.il

המנצחים באולימפיאדה למדעי המחשב

תלמידי המרכז האקדמי לנוער שבו מתחרויות האולימפיאדה הבינלאומית השנתית במדעי המחשב IOI עטורי מדליות

ברכות לתלמידי המרכז האקדמי לנוער באוניברסיטת בר-אילן, חברי נבחרת ישראל, שהתחרו באולימפיאדה הבינלאומית למדעי המחשב שהתקיימה בחודש יוני. יניר אדרי וגונן גזית זכו במדליית כסף; יואב כץ וליאור יחזקאלי זכו במדליות ארד. התלמידים התאמנו לתחרות עם הצוות האקדמי המקצועי של המחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן.

בתחרויות שהתקיימו השנה באופן מקוון השתתפו 351 מתחרים מ-88 מדינות. בכל אחד משני ימי התחרות קיבלו המתמודדים שלוש משימות מורכבות בעלות אופי אלגוריתמי, אותן פתרו באמצעות כתיבת קוד. כאמור, המשתתפים מישראל עמדו במשימות בהצלחה רבה והציגו יצירתיות ויכולת תכנות גבוהה.

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון בירכה את ארבעת המדליסטים: "אני מברכת את התלמידים היקרים שלנו על הזכייה במדליות באולימפיאדה הבינלאומית. היא הושגה הודות להתמדה ולהשקעה שלהם לאורך חודשים רבים. אני מברכת גם את המאמנים שליוו אותם לאורך כל הדרך. יש להם תרומה רבה בהישגים".

משרד החינוך ומרכז מדעני העתיד מובילים את הכשרת נבחרות ישראל במדעים להשתתפות באולימפיאדות הבינלאומיות במסגרת מיזם משותף. ההכשרה והאימון מתקיימים באוניברסיטת בר-אילן בהובלת צוות מאמנים בראשות ד"ר אבשלום אלמלח.

מנכ"ל מרכז מדעני העתיד של קרן מיימונידיס, אלי פריד, אמר: "עונת האולימפיאדות הבינלאומיות במדעים נפתחה עם שורת הישגים מרשימים ומעוררי גאווה של חברי נבחרות ישראל במדעים. הכישרון, ההתמדה והמאמץ של תלמידי ישראל מוכיחים את עצמם ואני תקווה שנמשיך להתבשר בהישגים אישיים ולאומיים."

בדבריהם התייחסו השרה ד"ר שאשא ביטון ומר פריד גם להישגיהן של ארבע נציגות ישראל באולימפיאדה האירופאית לנערות במדעי המחשב EGOI. גם הנערות סיימו את התחרות עם שתי מדליות כסף ושתי מדליות ארד. נשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' אריה צבן, נפגש עם הזוכים ואמר להם: "כל הדלתות פתוחות בפניכם. אתם מוכשרים מאוד אבל אני מפציר בכם לבחור בדרך שבה תצליחו להשפיע על החברה. נשמח שתהיו כאן איתנו במחקר פורץ הדרך אבל אנו נהיה גאים בכם בכל מקום שתבחרו להיות ולהשפיע".

בתמונה מימין לשמאל: יואב כץ, גונן גזית, ליאור יחזקאלי, יניר אדרי

תחרות EGOI לבנות התקיימה ביום שלישי ה 22 ביוני 2021.

בתחרות ה IOI השתתפו ניקול גרוסמן- תיכון שש שנתי אחד העם, מפתח תקווה – שזכתה במדליית כסף, עדי ריבקין- תיכון ליאו בק, מחיפה – שזכתה במדליית כסף, שירלי מושקטין – תיכון המושבה, מזיכרון יעקב – שזכתה במדליית ארד ויעל גינזבורג – תיכון ליד האוניברסיטה, מירושלים- שזכתה במדליית ארד.

יעל גינזבורג, עדי ריבקין, ניקול גרוסמן, שירלי מושקטין (מימין לשמאל בתמונה)

לפרטים נוספים, פנו אלינו באמצעות דוא"ל: ronit.stein@biu.ac.il

שינוי גודל אותיות